top of page
  • Czym różni się makijaż permanentny od tatuażu?
    Makijaż permanentny wykonywany jest w podobny sposób co tatuaż, ale w płytszych warstwach skóry. Dlatego w przeciwieństwie do tatuażu z czasem wyłuszcza się ze skóry.
  • Czy kontur wokół ust będzie widoczny?
    Nie. Kontur będzie miał ten sam kolor co usta i nie będzie widoczny. Tuż po zabiegu krawędź ust będzie wyraźnie zarysowana, ale w miarę gojenia rozmyje się dając bardzo naturalny efekt.
  • Czy da się przewidzieć jaka będzie trwałość makijażu u konkretnej osoby?
    Do pewnego stopnia można to przewidzieć w oparciu o wiek i rodzaj skóry. Skóry tłuste szybciej tracą pigment niż suche. Również wiek ma znaczenie - panie w wieku dojrzałym będą się dłużej cieszyć efektem, gdyż odbudowa skóry jest u nich wolniejsza. Jednak oprócz tych dwóch czynników są również inne, na przykład prawidłowa pielęgnacja, przyjmowane leki, zabiegi kosmetyczne wykonywane na skórze itp. Dlatego precyzyjne określenie trwałości makijażu nie jest możliwe.
  • Czy mogę zrobić makijaż permanentny jeśli jestem alergiczką?
    W przypadku osób wrażliwych na substancje zawarte w kosmetykach przed zabiegiem wykonuję test poprzez wprowadzenie w skórę za uchem niewielkiej ilości pigmentu. Jeśli wystąpi odczyn alergiczny to niestety trzeba zrezygnować z zabiegu. Jednak stosowane przez mnie pigmenty są dobrej jakości i bardzo rzadko uczulają.
  • Czy makijażem permanentnym da się powiększyć usta?
    Przy pomocy makijażu permanentnego można uzyskać efekt optycznego powiększenia ust. Metoda ta świetnie się sprawdza zwłaszcza u dojrzałych pań, u których czerwień wargowa często blaknie na obrysie i kształt ust się rozmywa. Natomiast wykonanie pigmentacji poza naturalnym konturem ust dałoby karykaturalny efekt i stanowczo to odradzam.
  • Czy mogę zrobić makijaż ust po wypełnieniu kwasem hialuronowym?
    Tak, z tym że pomiędzy zabiegiem wypełnienia a pigmentacją musi minąć przynajmniej 30 dni.
  • Czy dopigmentowanie jest konieczne?
    Zazwyczaj tak. Pierwsza pigmentacja powinna być delikatniejsza, gdyż ma na celu sprawdzenie jak pigment trzyma się w skórze. Na tej podstawie dobiera się intensywność drugiej, docelowej pigmentacji. Można zrezygnować z drugiego etapu, jeśli jest to kolejny już zabieg z użyciem tego samego pigmentu i linergistka wie jak dana skóra "współpracuje" z pigmentem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że efekt będzie mocniejszy niż oczekiwany.
  • Czy są ograniczenia wiekowe?
    Dolna granica wieku jest uznaniowa - ja ustaliłam ją na poziomie 18 lat. Natomiast górnej granicy nie ma. Górną granicę postawiłabym w okolicy 70 roku życia, ale tak naprawdę zależy to od kondycji skóry danej klientki.
  • Po jakim czasie makijaż zmieni kolor?
    Makijaż wykonany z użyciem pigmentów wysokiej jakości blaknie bez zmiany odcienia. Z biegiem czasu robi się coraz jaśniejszy aż do całkowitego zaniku. Zmiana koloru (np. na pomarańczowy lub karminowy) jest zjawiskiem niepożądanym i ma miejsce wtedy, gdy pigmenty składowe "wychodzą" ze skóry w różnym czasie. Dzieje się tak, jeśli do pigmentacji użyto słabej jakości produktu.
  • Czy pigmentacja ust boli?
    Skóra ust jest delikatniejsza i bardziej unerwiona niż łuk brwiowy. Dlatego pomimo użycia preparatów znieczulających dyskomfort jest odczuwalny. To, czy dyskomfort przekroczy próg bólu, jest zależne od indywidualnych predyspozycji. W moim subiektywnym odczuciu zabieg można porównać do depilacji. Żeby zminimalizować nieprzyjemne doznania warto przed zabiegiem zadbać o kondycję skóry oraz o odpowiednie nawodnienie organizmu. Skóra wysuszona, spierzchnięta i odwodniona gorzej przyjmuje pigment i wymaga intensywniejszej pracy. Spore znaczenie ma również technika wykonania zabiegu. Niewłaściwie prowadzona igła nakłuwa skórę, ale nie pozostawia w niej pigmentu, co zdecydowanie wpływa na komfort klientki.
  • Jestem jasną blondynką. Czy makijaż brwi nie będzie dla mnie zbyt mocny?
    Nie. Kolor pigmentacji dobierany jest indywidualnie do typu urody. Paleta odcieni brązów, jaką można uzyskać, jest bardzo szeroka. Dzięki temu nawet u Pań o jasnej karnacji i jasnych włosach można osiągnąć naturalny efekt.
  • Skoro po pigmentacji ust trzeba pić przez słomkę, to czy mogę umyć zęby?
    Tak, ale najlepiej pastą do zębów dla dzieci. Jest ona mniej drażniąca niż miętowe pasty dla dorosłych. Należy użyć małej ilości pasty, tak by nadmiar nie wyciekał na wargi. Natomiast do czasu zagojenia rekomenduję rezygnację z płynów do płukania ust.
  • Czy zamiast wazeliny mogę używać sztyftu do ust
    Nie. Niektóre sztyfty i pomadki do ust (zwłaszcza do ust suchych i spierzchniętych) zawierają substancje złuszczające, które mogą negatywnie wpłynąć na efekt zabiegu. Dlatego należy używać specjalistycznych produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry po tatuażu lub czystej wazeliny.
  • Czy po pigmentacji ust mogę zrobić wypełnienie kwasem hialuronowym?
    Tak, z zastrzeżeniem że pomiędzy zabiegami musi być przynajmniej 30 dni przerwy.
  • Czy trądzik jest przeciwskazaniem do zabiegu?
    Sam trądzik nie jest przeciwwskazaniem, o ile zmiany nie występują na pigmentowanym obszarze. Natomiast przeciwwskazaniem mogą być leki na tą dolegliwość. Zawarte w nich substancje wzmagają łuszczenie i odnowę naskórka, a to skraca trwałość pigmentacji.
bottom of page